Grace vom Dreiburgenland

Náš štvrtý a najlepší leonberger.

História:

demoLeonberger je vyšľachtené plemeno psa

Heinrichom Essigom v roku 1846.
Marec, 2015
 

Čo je nové:

Prvá novinka

demoLeonberger inštalovaný v parku v Leonbergu je pôvodom leonberger z Maďarska vytvorený ma%darskými sochármi.

Updated: 20. marec, 2015

Odchov šteniatok:

Stále väčšia obľúbenosť

demoLeonbergerov s PP na Slovensku je zapísaných od roku 1993 viac ako 1600

Updated: 23.marec, 2015

Polyneuropatia:

Každý chovný leonberger

demo by mal mať negatívny test na túto chorobu psov, aby sa zabránilo jej ďaľšiemu šíreniu.

Updated: 23.marec, 2015

Waiting for english version, this is not final version.

Stránka ešte nie je hotová, pracujeme na nej.

 

Grace vom Dreiburgenland

Nad kúpou sme už dlhý čas uvažovali a pretože sa nám vždy páčili leonbergeri Matthiasa Schrödera a Sabiny Klippel, bolo už dopredu rozhodnuté. Sú dlhoročnými chovateľmi leonbergerov /Matthias už tretíkrát otáča abecedu mien/ a ich leonbergeri chodia po USA, Kanade, Austrálii, sú v celej Europe, na Ukrajine, v Rusku a atď.

Najväčšou prednosťou leonbergerov z Dreiburgenlandu je však ich povaha. Iba ten, kto ich videl naživo to môže potvrdiť. Absolútne pokojná povaha, nebojácnosť, odvážnosť a hravosť.

Preto máme malú Grace doma.

Naša malá Grace sa má dobre, ale my doma akosi nestíhame a všetko nám prerastá cez hlavu. Niekoľkokrát som Grace fotografoval, väčšinou som však fotografie pri pozeraní rad za radom vyhadzoval. Nuž teda po štyroch mesiacoch prinášam prvé, možnože už konečne pozerateľné.

Grace už v našej domácnosti zaujala patričné miesto. S príchodom tretieho leonbergera do nášho domu nám rapídne stúpli výdavky na granule. Na krmenie používam výrobky Royal Canin, v súčastnej dobe Royal Canin Giant junior 31.Nárast bol značný a pri našom krmení, keď sme neselektovali nároky starších leonbergerov na potravu, ale krmili iba potravou pre Grace aj ostatných dvoch museli sme niečo vymyslieť. Riešenie prišlo v podobe nákupu mrazeného mäsa (kuracieho, hovädzieho), alebo kupovaním kuracieho mäsa za zvýhodnenú cenu.

Grace je povahou veľmi dobrý leonberger. Niekedy mám obavy, že chytí niektoré zlé vlastnosti od Fiore, ktorá je stále dominantná. Gallop sa správa tak ako vždy, flegmaticky a dobrácky. Pri bitkách o kus mäsa s Fiore dominuje, ale potom sa znovu stiahne do ústrania.

Strážnym leonbergerom je Fiore.

Grace má neskutočnú záľubu v ničení okrasných drevín. Jej ničiaca sila je v porovnaní s predchádzajúcimi poznatkami (Fiore,Gallop) súčtom ich oboch a ešte omnoho viac.

 

Grace ešte ako malé šteniatko v Nemecku, hravé, nebojácne a temperamentné.

Grace po príchode k nám sa ihneď udomácnila. Mali sme všetci obavy z dospelákov u nás doma. Gallop v momente bol navidomoči unesený z novej hračky a nespustil ju z očí. Fiore po skúsenostiach s privezeným malým Gallopom ihneď zaujala polohu absolútnej nevšímavosti, apatie a dovolím si tvrdiť, že vyčkávala na moment prekvapenia. Ten nastal asi na druhý deň, Grace a Gallop trávili dlhý čas pri Gallopovej miske, Grace sa otočila a išla pozrieť do misky Fiore. Tá na ňu zaútočila ako byvol a Grace mala čo robiť, aby sa od strachu nepos...

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

 

 

Welcome
Welcome
Welcome
first image second image third image fourth image fifth image sixth image seventh image eighth image
themed object
Slovenská chovateľská stanica leonbergerov
Bookmark and Share