Gallop Glissando Löwe von Blumengarten

Page

História:

demoLeonberger je vyšľachtené plemeno psa

Heinrichom Essigom v roku 1846.
Marec, 2015
 

Čo je nové:

Prvá novinka

demoLorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Updated: September 16, 1926

CurrentNews:

First Heading or Title

demoLorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Updated: September 16, 1926

RecentEvents:

First Heading or Title

demoLorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

Updated: September 16, 1926

Secondary

 

Gallop Glissando Löwe von Blumengarten

15.3.2006-8.12.2011

Gallop Glissando . Meno nášho leonbergera sa vytváralo asi dva mesiace. Celá rodina dennodenne prichádzala s návrhmi jeho mena. Prebrali sme nespočetne veľa mien, ale potom to prišlo.

Cestoval som v nedeľu do práce autom a predo mnou išlo auto Mitsubishi Galloper. Okamžite som vedel ako sa bude volať môj nový pes.Galop znamená cval koňa. Práve ladnosť pohybu konských kopýt ma zaujala a slovko galop oslovilo. Meno psa sa muselo začať na písmeno G. Skrátene Gallop. Dvojité "l"preto, lebo sa mi to zdalo honosnejšie.

Pretože mám veľmi rád hudbu ako druhé meno som použil hudobný výraz pri hraní na gitaru. Glissando.

A tak sa zrodilo meno nášho leonbergera. Zastávan zásadu, že meno psa by malo byť rovnaké na papieri a aj pri bežnom živote. Tak ho teda voláme aj doma "Gallop".

otec je Private Dancer zo švédskej chovateľskej stanice Dragongardens .Private Dancer žije v Budapešti v chovateľskej stanici Vom Matthiasberg.

Gallop 6-týždňový, podľa týchto fotografií sme si ho vybrali.Rozhodovanie bolo ťažké, páčili sa mi traja psíci. Rozhodla nakoniec povaha šteniatka a rada chovateľky Andrei Szakácsovej.

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Gallop Glissando má už 9 týždňov a 9 kilogramov,charakterom je pokojné, vyrovnané a trošku lenivé šteniatko.

Má rád vodu a velmi rád pláva . Je stredobodom našej pozornosti, sú prázdniny a tak spoločnosť detí mu nechýba. Fiore April si na neho zvykla behom dvoch-troch dní a sú nerozluční kamaráti.

Na nasledujúcich fotkách ma náš Gallop už 12 týždňov. Váži 17 kg.

Za krátky čas si Gallop zvykol na nové domáce prostredie. Prekonal ťažkú hnačku, ktorý trvala asi týždeň. Začali sme používať iné krmivo. Je teraz chovaný na Royal Canin Giant Baby dog. Nedodržuje vôbec denné predpísané dávky potravy a žerie ako drak. Pri Fiore April sa nám len ťažko darí ho kontrolovať v prijímaní potravy. Jeho deň je následovný, zdravý spánok, miska s potravou a okusovanie Fiore. Pije vodu spôsobom pri ktorom sa skoro utopí. Ak vidí kúsok mokrej-premáčanej zeme okamžite sa v tom celý pováľa.

 

Gallop Glissando 4 mesačný. Je to veľmi rýchlo rastúce šteniatko, váži 29 kg, výška v kohutiku 57 cm.

Má veľmi kľudnú povahu, je hravý. Najviac času trávi pri hre s Fiore, rád ju kúše na všetky možné miesta. Niekedy sa už prejaví aj zaštekaním, vtedy púta na seba pozornosť. Zatiaľ nerád poslúcha a niekedy je tvrdohlavý. Učíme ho základné povely a pripravujeme na prvú výstavu.Začína sa mu meniť srsť od chrbta.Na prechádzkach vonku ho privykáme na ľudí, pohladenie a zoznamuje sa so psami.

Gallopa takisto učíme spoznávať domáce zvieratá. Zatiaľ ich iba naháňa a nie je isté kto sa bojí viac. Sliepky to však prežili.

 

  • Gallop na ďaľšej prechádzke a pri cvičení chôdze pri nohách.Prešli tri týždne.
  • Gallop sa už dokonale skamáratil s Fiore, Fiore čaká šteniatka a vyžaduje viac pokoja a kľudu. Gallop jej to však vôbec neuľahčuje a svojím sústavným dobiedzaním a okusovaním ju otravuje. Výškovo ju skoro dobieha a jeho kúsnutia sú niekedy bolestivé. Fiore to rieši zavrčaním a takisto kúsnutím Gallopa do ucha.
  • Pri krmení nastal obrat, Fiore si stráži obidve misky s potravou, malý musí čakať, až sa domáca pani naje, potom prichádza na rad jeho pažravosť . Svoje hladovanie však sprevádza okusovaním a čo najväčšou blízkosťou misky s granulami.
  • Gallopovo pitie vody sa zmenilo na kúpanie, najprv si vloží predné nohy do vedra s vodou/je tam 25 litrov vody/ a potom pije.
  • Základné povely, ktoré cvičíme sú sadni, ľahni, zostaň, chôdza pri nohách, obraty a chôdza bez vodítka pri nohe v meste.
  • Začali sme skúšať aportovanie. Gallopovi sa celkom darí.
  • Prešli sme na krmivo Royal Canin Giant Puppy.

 

Gallop Glissando utrpel prvé zranenie pri hraní s Fiore April

Na hlave v strede medzi ňufákom a okom mal ranu, ktorá sa mu veľmi zapálila a začala hnisať. Dostal antibiotiká, tri krát bol očkovaný a po asi 10 dňoch vyzdravel. Rana bola hlboká, ale on s tým nemal žiaden problém. V záhrade mu začali chutiť kvety, rád si pochutná aj na orechoch spadnutých zo stromu. Žerie ich tak ako Fiore aj so škrupinami.

27.10.2006 Fiore priniesla na svet 8 šteniatok, Gallop sa s nimi zoznámil až po 4 dňoch. Je veľmi opatrný a bojazlivý, zrejme sa poučil po uhryznutí Fiore. Fiore už prestal otravovať a kúsať. Ako keby pochopil. že ona má teraz iné starosti.Váži 37 kg a výška v kohútiku je 67 cm.

 

Rok 2007

15.1.2007 Po neskutočne dlhej dobe doplňam informácie o našom Gallopovi. Neveril by som predtým, že šteniatka nám, celej rodine dajú tak zabrať a na ostatné nebude veľa času. Z tohoto dôvodu Gallop musel počkať. Bol som s ním na prvej výstave v Nitre, dopadol s hodnotením "velmi nádejný". Teraz príde skúška 11.2. na výstave v Brne a potom bude následovat v marci opät výstava v Nitre.

Teraz má váhu 57 kg a výšku 78 cm. 15.1.2007 má 8 mesiacov.

 

Gallop Glissando na ceste za Juniorským šampionom krásy 2007.   

5.11.2006 prvá Gallopova výstava v Nitre rozhodca Richter /D/ - nádejný

11.2.2007 výstava v Brne rozhodca Daniel Skok /Hr/ - veľmi nádejný

3.6.2007 výstava v Nitre rozhodkyňa Eskillsová /Fin/ V1, CAjC, Víťaz Slovenska mladých

6.5.2007 výstav v Banskej Bystrici rozhodkyňa Ewa Buklad /Pl/ V1, CAjC

12.5. výstava v Zubří rozhodkyňa Rita Pleibel-Seyffer /D/ - dobrý

13.5.2007 výstava v Bratislave rozhodkyňa G. Ridarčíková /Sk/ V1, CAjC

1.6.2007 výstava v Senci rozhodca Waldemar Morowiec /Pl/ veľmi dobrý 1

2.6.2007 výstava Cífer rozhodca M. Benkovský /Sk/ - veľmi dobrý 3

3.6.2007 výstava v Nitre rozhodkyňa Libuše Ubrová/Cz/ - veľmi dobrý 1

10.6.2007 výstava Eurodogshow Zagreb rozhodkyňa Libuše Ubrová /Cz/ - výborný 2

23.8.2007 udelenie titulu Slovenský juniorský šampion krásy

22.9. 2007 výstava Varaždín /Chorvátsko/ rozhodca Srečko Kukič /Hr/ - V1, CAC

23.9. výstava Lendava /Slovinsko/ rozhodkyňa Elina Tan-Hietalahti /Fin/ - výborný

4.11. 2007 výstava v Nitre rozhodca Milan Benkovský /Sk/ - veľmi dobrý

1.12.2007 výstava Wels /Rakúsko/ rozhodkyňa Elsbeth Clerc /Ch/ - veľmi dobrý

Gallop vo veku 15 mesiacov váži 61 kg a meria v kohútiku 84 cm.

Zvládá povel sadni, ľahni, zostaň. Má veľmi vyrovnanú povahu, je mierny, málo temperamentný. Občas sa už prejaví ako strážny pes. Neskonale miluje vodu. pre neho žiadna vodná plocha, hoci len vedro vody znamená osviežšnie. Pre nedostatok zábavy rád ryje v zemi obrovské jamy, po zahádzaní ich opäť obnoví. Na zmiernenie týchto chúťok používam práškové čierne korenie. Stačí trošku pokoreniť zahádzanú jamu a Gallop stráca o ňu záujem. Počas našej letnej dovolenky zničil dve tuje vo veľkosti asi 140 cm a obhrýzol kvitnúce kvety na muškátoch a letničkách.

V súčastnej dobe obľubuje zavesené prádlo, ktoré sa suší na dvore. Náš výpočet je už dosť veľký, niekoľko uterákov, plavky, spodná bielizeň. Zrejme budem musieť pri sušení mu dávať náhubok. Presne vie, že urobil zle, ale asi vôňa aviváže ho láka a nemôže odolať.

V poslednom období sa u nás vyskytovali veľké búrky. Gallop ich zvládal celkom dobre, paniku vytvára skôr Fiore. Tá sa evidentne tlačí dovnútra domu. Gallop je pokojný a zjavne ho úder hromu nevystraší.

Krmivo už 15-ty mesiac používam Royal Canin. Momentálne Royal Canin Junior 31. Zje približne 800 gramov denne. Na jeho vzraste mi vadia krivé nohy, aspoň mne sa to zdá, nevyrovnaná chrbtová línia. Rozhodcovia ho však hodnotia pozitívne - dobrý pohyb, samčia hlava, veľké proporcie, voľné ľakte. V tomto mladom veku to ešte nie je hotový leonberger a preto sa snažím, poskytnúť mu všetko čo potrebuje.

Dávám mu všetko, čo ostane doma- kosti zo sliepok, moriek, kačíc a rýb. Zastávám zásadu, že leonberger je dosť veľké zviera na to, aby sa s brojlerovými kosťami , ktoré sú tvrdé ako špáratko vysporiadal. Leonberger je predátor a žiadne kosti mu nemôžu urobiť zle. V tomto smere určite odporujem dobrým radám lekárov, ale prečo by som mal Gallopovi odoprierať zjavnú radosť z chrúmania kostičiek.

Leonbergerov už chovám veľmi veľa rokov a nikdy som nemal s tým problém.

Rok 2007 bol pre nás rokom výstav, kde sme prezentovali Gallopa ako najčastejšie vystavovaného slovenského leonbergera doma i v cudzine. Získali sme mnoho nových priateľov, skúseností a poznatkov. Časté debaty s inými chovateľmi leonbergerov a ich skúsenosti sú nezaplatiteľnou školou, za ktorú sa nič neplatí. Stačí úsmev na perách a vľúdne slovo.

 

Rok 2008.

Február 2008 - Gallop meria v kohútiku 85 cm a váži 64 kg. Z malého šteniatka spred 20-tych mesiacov vyrástol mohutný leonberger. Na každej výstave psov bol najvyšším leonbergerom v kruhu. Jeho obrovskou nevýhodou bolo pomaly celoročné plznutie a tak bol málokedy vo výstavnej kondícii. Najväčšie výstavné fiasko sme utrpeli v decembri 2007 v rakúskom Welse, Gallop sa jednoducho nechcel v ten deň vystavovať, keď mal stáť vo výstavnej pozícii ľahol si na zem, správal sa ako šteniatko, ktoré nie je zvyknuté na vodítko. Jednoducho hrôza, Dostal SG /sehrgut/ a to iba z lojálnosti rozhodkyne. Na vine možno bola dlhá cesta autom alebo vystavovanie Gallopa mojou ženou, ktorá ho vystavovala po prvýkrát.

Toto extempore nás však poučilo a tak Gallop by mal byť tento rok vystavovaný lepšie a dôstojnejšie. Evidentne pribral na váhe, zmužnel a je dominantnejší. To sa prejavuje už aj doma, keď si s Fiore navzájom nepadnú do oka, alebo skôr padnú do oka a bijú sa o postavenie v domácnosti. Neviem ako to vlastne dopadne, lebo víťazom sa stáva síce Fiore, ale ako dlho jej to vydrží je asi otázkou času.

Krmivo stále kupujem Royal Canin Junior 31, začal som obom kupovať kuracie mäso, kuracie chrbty a krídla. Niekedy im to dám iba tak, nevarené. Zjedia to okamžite a pri tom sa nezabudnú na seba mračiť kto zje viac.Samozrejmosťou je pravidelné odčervovanie. Používám Drontal alebo Galces.Priznám sa, že s výchovou cez zimné mesiace sme veľmi nepokročili, lebo zima bola slabá a stále na dvore bolo blato, takže sa nikomu nechcelo.

Zrejme nás čakajú stavebné úpravy terasy, dočká sa keramického obkladu do výšky asi 1,2 m. Leonberger mokrý a zablatený dokáže vymaľovať stenu do takejte výšky. Obkladačky určite pomôžu.

Od jari bude Gallop chodiť na cvičisko do susednej dediny, kde sa bude učiť všetko podrobne a zdokonalí si už naučené pod odborným vedením.

 

Fiore počas Gallopovej prítomnosti u nás doma sa už po tretíkrát hárala. Ustrážiť ich dá trošku zabrať. Gallopove pudy sa už prejavovali v plnej sile. Zatvorením do voliery, alebo oddelením ich od seba bránou, ktorú som kvôli tomu postavil prinieslo úspech, ale vidieť Gallopa ako sa vehementne snaží o dosiahnutie svojich práv bolo niekedy veľmi otravné. Našťastie to netrvá príliš dlho a všetci sme to pretrpeli a vydržali.

Teraz nastal znovu pokoj a vidieť ich ako spia jeden vedľa druhého je očarujúce. Do svojej búdy skoro vôbec nechodia, stále odpočívajú na pričniach 1,5 x1,2 m na terase pri kuchyni. Pokiať bola Fiore sama, mala vždy na doskách koberec. Teraz však majú iba holé dosky, lebo ma už prestalo baviť dávať každý ťýždeň nový koberec. Gallop ich všetky predtým bravúrne rozstrapkal a rozkúsal na franforce. Teraz kúše koly, ktoré slúžia na ohradenie okrasných drevín na dvore. Do konca jesene stačil zlikvidovať 7-ročnú visteriu až po korene.Verím, že jedného dňa nastane ten deň, keď si vonku nechám papuče, uterák, alebo hocičo iné bez jeho skvelej a ničiacej pozornosti.

Gallop povahovo tiež dospel, stal sa mohutným a dobrým strážcom domu, vonku na ulici a v meste si nevšíma okoloidúcich psov. Dokáže ostať vonku na povel a nikoho a nič si nevšíma.Je temperamentom skôr flegmatický, nie je agresívny, dá sa pohladiť absolútne cudzou osobou a patričným spôsobom vzbudzuje obdiv okoloidúcich.

V máji mám v programe niekoľko výstav a kolotoč bude pokračovať aj v júni. Potom si dám asi neplatenú dovolenku a budem čakať na teplučké leto.

Išiel som v sobotu 17.5. do Bratislavy na výstavu. Rozhodoval guatemalský rozhodca /preto som tam išiel/, ale hneď na začiatku si ma poplietol s mojím protivníkom, bol to Arni Zlota horda. Mal som poradové číslo 514 a on 513. Vznikol z toho zmätok a po skončení vystavovania mi vedúca kruhu dala nové hodnotenie. Bolo to divné, dostal som VD, ale V1, CAC som mal preškrtnuté, takže neviem, neviem...

Na druhý deň som bol úspešnejší a slovenskému rozhodcovi som sa páčil. V1, CAC, Res.CACIB. Bratislava 18.5.2008 a môj najväčší výstavný úspech.

V seprembri som odišiel na výlet do Leonbergu, cesta bola veľmi dlhá a ja som bol z nej celkom zničený, bývanie v hotelovej izbe sa mi neveľmi páčilo. Bola so mnou aj Grace. Na výstave som dopadol tak, že to ani nebudem spomínať a po všemožných skúsenostiach som konečne bol zase doma.

Prišla jeseň, opadali stromy a teraz vyzerám takto, predtým som bol ešte na výstave v Nitre, rozhodca Petr Řehánek, V2 a Reserve CAC.

 

 

Rok 2011

Gallop Glissando a Grace mali byť chovným párom a chcel som od nich šteniatka.Napriek tomu, že boli v čase Graceinho párenia stále spolu a Gallop sa všemožne snažil krytie sa nepodarilo. Bolo to spôsobené zrejme tým, že Gallop podvedome cítil na sebe dominantnosť Fiore April a neprejavoval sa ako plnohodnotný samec. Myslím si, že sa mi potvrdila moja predtucha, že pokiaľ bude naša trojica leonbergerov pohromade šteniatka sa nevydaria.

Celý rok 2011 prebiehal celkom normálne a v chove leonbergerov nenastávali žiadne prekvapivé udalosti až po deň 8.12.2011. Vo večerných hodinách nastala u Gallopa torzia žalúdka a Gallop nás opustil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Welcome
Welcome
Welcome
first image second image third image fourth image fifth image sixth image seventh image eighth image
themed object
Slovakian leonberger kennel
Bookmark and Share