Grace vom Dreiburgenland

Náš štvrtý a najlepší leonberger.

História:

demoLeonberger je vyšľachtené plemeno psa

Heinrichom Essigom v roku 1846.
Marec, 2015
 

Čo je nové:

Prvá novinka

demoGrace vom Dreiburgenland

má chorobu

Herpes vírus, čo nám neumožňuje odchovať šteniatka.

Updated: 10.marec, 2015

Druhá novinka:

Už od prvých dní

demobolo jasné, že Grace bude veľmi dobrý leonberger s ustálenou a pokojnou povahou.

Updated: 10.marec,2015

Tretia správa:

Herpes vírus

 

demoje nákazlivá choroba, ktorá sa nedá vyliečiť.

Trpí ňou veľké množstvo

psov, ale veľmimálo sa o nej hovorí.

Updated: 10.marec, 2015

Toto je náš najlepší leonberger.

Grace vom Dreiburgenland

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

Rodičia

otec Zafir vom Löwengarten / matka Iskia vom Welland

zafir iskia

 

Nad kúpou sme už dlhý čas uvažovali a pretože sa nám vždy páčili leonbergeri Matthiasa Schrödera a Sabiny Klippel, bolo už dopredu rozhodnuté. Sú dlhoročnými chovateľmi leonbergerov /Matthias už tretíkrát otáča abecedu mien/ a ich leonbergeri chodia po USA, Kanade, Austrálii, sú v celej Europe, na Ukrajine, v Rusku a atď.

Najväčšou prednosťou leonbergerov z Dreiburgenlandu je však ich povaha. Iba ten, kto ich videl naživo to môže potvrdiť. Absolútne pokojná povaha, nebojácnosť, odvážnosť a hravosť.

grace 1 month

Grace ešte ako malé šteniatko v Nemecku

Preto máme malú Grace doma od roku 2008.

Naša malá Grace sa má dobre, ale my doma akosi nestíhame a všetko nám prerastá cez hlavu. Niekoľkokrát som Grace fotografoval, väčšinou som však fotografie pri pozeraní rad za radom vyhadzoval. Nuž teda po štyroch mesiacoch prinášam prvé, možnože už konečne pozerateľné.

 

 

 

 

Grace už v našej domácnosti zaujala patričné miesto. S príchodom tretieho leonbergera do nášho domu nám rapídne stúpli výdavky na granule. Na kŕmenie používam Royal Canin, v súčastnej dobe Royal Canin Giant junior 31.Nárast bol značný a pri našom krmení, keď sme neselektovali nároky starších leonbergerov na potravu, ale kŕmili iba potravou pre Grace aj ostatných dvoch museli sme niečo vymyslieť. Riešenie prišlo v podobe nákupu mrazeného mäsa (kuracieho, hovädzieho), alebo kupovaním kuracieho mäsa za zvýhodnenú cenu.

Grace autumn 2008

 

Grace je povahou veľmi dobrý leonberger. Niekedy mám obavy, že chytí niektoré zlé vlastnosti od Fiore, ktorá je stále dominantná. Gallop sa správa tak ako vždy, flegmaticky a dobrácky. Pri bitkách o kus mäsa s Fiore dominuje, ale potom sa znovu stiahne do ústrania.

Strážnym leonbergerom je Fiore.

3dogs winter

 

Grace má neskutočnú záľubu v ničení okrasných drevín. Jej ničiaca sila je v porovnaní s predchádzajúcimi poznatkami (Fiore,Gallop) súčtom ich oboch a ešte omnoho viac. Toto záhradničenie trvá asi do dvoch rokov života leonbergerov, potom konečne pochopia, že sa namáhali zbytočne.

Grace water

 

Grace po príchode k nám sa ihneď udomácnila. Mali sme všetci obavy z dospelákov u nás doma. Gallop v momente bol navidomoči unesený z novej hračky a nespustil ju z očí. Fiore po skúsenostiach s privezeným malým Gallopom ihneď zaujala polohu absolútnej nevšímavosti, apatie a dovolím si tvrdiť, že vyčkávala na moment prekvapenia. Ten nastal asi na druhý deň, Grace a Gallop trávili dlhý čas pri Gallopovej miske, Grace sa otočila a išla pozrieť do misky Fiore. Tá na ňu zaútočila ako byvol a Grace mala čo robiť, aby sa od strachu nepos...

 

Grace veľmi rýchlo vyrástla. Mala tendenciu vždy priberať na váhe a veľmi často rozhodcovia na výstavách vyjadrovali nespokojnosť s jej hmotnosťou.

grace winter 2010

 

Boli sme spolu na rôznych výstavách na Slovensku a jedno leto sme aj absolvovali výstavný maratón v chorvátskom Splite. Grace tam dostala titul CAC a ResCAC.

Grace Vrsine

 

Grace mala najradšej spoločnosť oboch svojich starších kamarátov, bola tertím leonbergerom vo svorke psov, ale občas si na Gallopa niečo malé dovolila. S Fiore sa málokedy púšťala do súbojov.

 

trio

Grace úspešne zvládla bonitáciu na uchovnenie a my sme sa doma mohli tešiť na budúce šteniatka.Predpokladali sme, že Gallop a Grace budú tvoriť našu rodičovskú úlohu. Prvé obdobie párenia sme brali ako nevydarenú skúšku, druhé ako nezdar a tretie ako absolútny neúspech. Môj predpoklad, že Gallop neuspeje sa potvrdil, lebo prítomnosť Fiore April na našom dvore s jej výraznou dominanciou mu veľmi prekážala pri dvorení Grace.Náš plemenný pár nakoniec Gallop/Grace nemal žiadne výsledky tak sme vyskúšali iného psa.

Nakrytie prebehlo veľmi dobre a bolo úspešné. Grace bola gravidná a porodila 11 šteniatok. Iba dve žili po pôrode, ale po narodení zomreli priebehom pár hodín.

Nepodarilo sa nám odchovať žiadne šteniatko a po zistení choroby Herpes vírus Grace sme upustili od nakrývania a šteniatka už nebudeme mať.

 

 

 

Welcome
Welcome
Welcome
first image second image third image fourth image fifth image sixth image seventh image eighth image
themed object
Slovenská chovateľská stanica leonbergerov
Bookmark and Share