Slovenský leonberger klub.

Zastrešuje a riadi chov leonbergerov na Slovensku

História:

demoLeonberger je vyšľachtené plemeno psa.Na vyšľachtenie boli použité psy :newfoundlandský, st.bernard pes a pyrenejský horský pes

Heinrichom Essigom v roku 1846.
Marec, 2015
 

Čo je nové:

Prvá novinka

demoLeonberger je u nás iba jeden:

Grace vom Dreiburgenland

Updated: 4.marca , 2015

Čo nás čaká:

V prvom rade sa zmieriť

so skutočnosťou, že nebudeme mať

šteniatka.

demo

Updated: 4.marca, 2015

Všimli sme si:

Leonberger má stále nových

obdivovateľov a chovateľov.

Na Slovensku je už viac ako 1600 registrovaných jedincov.

demoLeonberger sa stal vyslovene rodinným spoločníkom.

Updated: 7.marec, 2015

Slovenský leonberger klub je členom I.L.U

club

 

Špeciálna Klubová výstava bude 9.9.2017

specialka

prihlášky na www.leonberger.sk

Slovenský leonberger klub bol založený po vzniku Slovenskej republiky na začiatku 90-tych rokov. Patrí medzi najmenšie kynologické kluby na Slovensku. Je členom International leonberger union.

Slovenský leonberger klub zastrešuje chovateľov leonbergerov s preukazom pôvodu a stará sa o plemenitbu leonbergerov s PP na Slovensku. Klub organizuje klubové výstavy , bonitácie leonbergerov a poskytuje servis pri šteniatkach.

Ćlenovia klubu, výbor klubu vydávajú stanovy a smernice pre chov leonbergerov, plemenitbu a rôzne iné náležitosti vo svojej oblasti pôsobenia.Klub má svojho predsedu, ale najvyšším orgánom klubu je členská schôdza.

Všetky volené a vykonávané funkcie členov klubu sú bezplatné a členovia klubu zvolení do funkcie predsedu, tajomníka, poradcu chovu a pod. vykonávajú túto činnosť v rámci svojho osobného voľna a bez odmeny.

Klubová výstava 20.5.2017

Tajov, hotel Lesák, rozhodva Wolfgang Mayer /Nemecko/
winners2017

 

KLubová výstava 4.6.2016 Tajov rozhodca Thomas Walker

Tajov 2016

 

 

Klubová výstava 16.5.2015 Lomnistá/Jasenie rozhodkyňa Daniela Pavlovská

vitazi 2015

Kompletné výsledky výstavy nájdete v menu "Linky" potom "Slovenské výstavy"

 

Klubová výstava 17.5.2014 Lomnistá/Jasenie, rozhodkyňa Yvonne Natterer.

club winner 2014

 

Slovenský leonberger klub.

Prešiel veľkými zmenami a nastalo obdobie, kedy sa informácie a klubové smernice dostali na prijateľnú úroveň.Každý klub prechádza určitými personálnymi zmenami, členovia odchádzajú a prichádzaju. Výmena členov v tak málopočetnom klube znamená aj zmeny v dianí klubu, jeho činnosti a v chove leonbergera. Členstvo v klube dáva výhody členom, ale pre niekoho to neznamená nič podstatné, skôr nútené zlo. Myslím si, že to je normálny stav ale veľa sa asi nezmení.

Po vstupe do klubu a zaplatením členského poplatku za kalendárny rok sa členstvo predlžuje o rok. Bodka a hotovo. Je iba na členovi klubu ako a kedy využije svoje členstvo v klube.V každom prípade členstvo v klube pre mňa znamená hrdosť a poctu, že môžem patriť medzi pár ľudí, ktorí chcú pre leonbergerov čosi urobiť a ak môžem tak urobím. Vyskúšal som si všetky varianty členstva v klube, bol som radovým členom klubu, potom som prešiel k aktívnej činnosti v prospech leonberger klubu, bol som predsedom klubu. Nakoniec som znovu členom výboru klubu.

Dnes na chov leonbergerov nemusíte byť členom Slovenského leonberger klubu. Stačí ak budete postupovať podľa smerníc a nariadení pre chov vydaného Slovenským leonberger klubom a riadiť sa smernicami Kynologickej jednoty. Rozdiel je iba v cenách a poplatkoch za vydanie náležitostí pre chov. Zváženie je na samotnom človeku či byť členom .

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

Nedá mi nepovedať, že sa rozmohol pojem "majetková ujma" v chove leonbergerov. Týka sa to tých chovateľov, ktorým viac záleží na prospechu z chovu. Množia sa rôzne súdne podania a vyhrážania pre to, či ono so zreteľom na majetkovú újmu. Chov leonbergrov by mal byť však o niečom inom - to však nespadá do podstaty nereálnych zbohatlíkov z chovu tohto plemena. Leonberger si nezaslúži byť psom, ktorý má byť pretriasaný na rôznych súdoch. Je to nový fenomén spojený s chovom psov vo všeobecnosti.

Najväčším problémom Slovenského leonberger klubu je malá členská základňa a nezáujem o klubovú činnosť a neaktivita členov klubu.

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

Slovenský leonberger klub, ktorý tvorí úzky okruh aktívnych členov klubu napriek mnohým výhradám členov a nečlenov plní svoju funkciu v riadení chovu leonbergerov a stráži kvalitu leonbergerov s preukazom pôvodu. Nech je výsledok názorov na fungovanie klubu rozdielny všetci doterajší rozhodcovia na klubových výstavách deklarovali veľkú kvalitu slovenských leonbergerov vystavených na klubových výstavách. Či už to boli slovenskí rozhodcovia G.Ridarčíková, Milan Benkovský, zahraniční PeterCejnek, Petra Junehall, Daniela Pavlovská, Yvonne Natterer, Willi Gullix a ďaľší.

To zaväzuje k ďaľšej práci v prospech leonbergerov bez nároku na finančné alebo iné ocenenie členov klubu, ktorým záleží na napredovaní klubu.

 

 

 

Flag Counter

Pocitadlo.sk

Welcome
Welcome
Welcome
first image second image third image fourth image fifth image sixth image seventh image eighth image
themed object
Slovenská chovateľská stanica leonbergerov
Bookmark and Share